• 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz.

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

Sulu Yerden Isıtma | Yerden Isıtma Sistemleri

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

Sulu yerden ısıtma sistemleri sizlere sunduğumuz hizmet gruplarından bir tanesidir. Yerden ısıtma sistemleri, çeşitlilik ve sürdürülebilir enerji bakımından günümüzde yapılan akıllı ev sistemlerine kolay entegrasyonu ile beraber akıllı ısıtma sistemlerine rağbet artmıştır. Hem erişilebilirlik hem de düşük enerji tüketimiyle bilinçli kullanıcıların hedefinde olmuştur.

Sulu yerden ısıtma sistemleri işletmelere ve evlere birden fazla artı katmaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemlerinin sağladığı avantajları da göz önünde bulundurduğumuzda diğer ısıtma sistemlerine göre çok büyük yarar sağlamaktadır. Bu sistemlerdeki ince detay ise, bulunduğu veya kurulum yapıldığı yerde ısıyı adil bir şekilde dağıtmasıdır. Ve bunun yanında ısı kaybını en aza düşüren sistemlerin başında gelmektedir.

Sulu yerden Isıtmanın avantajları nelerdir, neden sulu yerden ısıtma yaptırmalıyım gibi sorularınızı sıkça duyuyoruz.. Aslında cevabı basit Yerdenisitma.org firması olarak tüm ısıtma sistemlerinde ve teknik servisi bakımı anlamında tüm müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Sulu Yerden Isıtmanın Faydaları Nelerdir ?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti oldukça düşük fiyattadır. Özellikle yerden ısıtma m2 fiyatı ve elektrikli yerden ısıtma m2 fiyatını da baz alıp bunların üzerinden değerlendirdiğimizde diğer ısıtma sistemlerine kıyasla daha uygundur.

Eski düzen ısıtma sistemlerine göre daha kullanışlıdır. Toz ve alerjen maddeleri tutmaz.Her yere eşit dağılım sunduğu için eviniz veya işletmeniz içerisindeki ısı eşit olarak dağıtılmaktadır. Eski sistemlerdeki gibi odanın bir bölümü soğuk diğer bölümü ise sıcak kalmayacaktır.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin fiyatları ne kadar uygun veya ne kadar pahalı olursa olsun, tarafınıza gelen aylık faturalarınızda da göreceğiniz üzere, diğer ısınma yöntemlerine göre %15 ile %25lik bir tasarruf sağlanır.

Ev içerisinde yapacağınız dekoratif değişimlere olanak sağlar, herhangi bir şekilde değişiklik yaparken size engel olmazlar.Kat arasındaki ısıtmada avantaj sağlar. Isı yalıtımı üst düzeydedir.Yerden ısıtma sistemleri diğer sistemlere göre sağlıklıdır.Toz yapmaz, mite ve böceklerinin yaşamasını desteklemez. Tüm ince detayları tarafımızdan düşünülüp hesap edilerek tarafımızdan müşterilerimiz için bulunmuş ve ihtiyacınıza uygun ısı miktarları üreterek uygulanan yerden ısıtma sistemleri, yapılarda ise rahat ve konforlu bir yaşam ortamı düzenler.Çevremizde bulunan hava sıcaklığı ortalama 20 ile 22 derecedir. Sağlıklı bir bireyin koltuk altı sıcaklığı 36,5 derece ve ayak tabanlarımızın tutulması gereken sıcaklıkta 23-25 derecedir. Bu faktörlere dayanarak 23-25 derece tutulmak istenen ayak taban sıcaklığına yakın bir döşeme ısısı sağlığımızı ve konforumuzu en yüksek düzeyde tutacaktır.

Yerden Isıtma sistemleri diğer sistemlere göre ekonomik bir çözümdür. Başlangıçtan itibaren diğer kaliteli ısıtma sistemlerinden (kombi,geleneksel ısıtma çözümleri vb.) %20, işletme tarafında ise %50 tasarruf sağlaması ve bakım giderlerinin diğer sistemlere göre daha uygun oluşundan dolayı ekonomiktir. Kombi ısıtma sistemleri ve radyatörleri en az 70-80 derece sıcak su ile çalışırken, yerden ısıtma sistemleri ortalama 40-45 derece aralığında çalışıp ekonomik bir seçim sunmaktadır.

Ev veya odanız içerisinde radyatör ve diğer ısıtıcılar olmadığından dolayı istediğiniz gibi dekorasyon açısından değişiklik yapılma imkânı sağlar ve bina zemininin tamamına izolasyon yapıldığından dolayı katlar arasında ısı yalıtımı ve ses izolasyonu en yüksek düzeyde tutup her açıdan faydalı olmaktadır.

Sulu Yerden Isıtma Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Sulu yerden ısıtma, tüm ısıtma sistemlerinin arasında ekonomik ve popülerdir. Bu ısıtma sistemi bugün evlerde, büyük otellerde, villalarda, ofislerde bilimum yaşamın olduğu her yerde kullanılmaktadır. Yerden ısıtmanın yapılacağı zemine önce izolasyon materyalleri daha sonrasında ise bunların üzerine plastik borular döşenerek sistemin ilk aşaması yapılmış olur. Sonrasında ise borulara besleyici(ana vanadan) su gönderilir. Aktarım işlemini sistemin içinde bulunan kollektörler sağlamaktadır. Kollektörler sistemin belirli zamanlarında monte edilmektedir. Bu teknoloji günümüzde büyük alanları eşit bir şekilde ısıtma için etkili sistemlerden biridir. Kullanılabilirlik açısından kolay kullanım imkanları ve sağlıklı olmasından ziyade uzun ömürlü kullanım açısından hem müşterilerimiz hem de işletmeler tarafından tercih edilen bir sistemdir, kendi alanlarında uzman mühendislerimiz tarafından kurulmaktadır. Sulu yerden ısıtma sistemlerinde ana dağıtıcı ve borular arasındaki bağlantıyı yapılandırdıktan sonra sisteme farklı enerji kaynaklarını da ekleyebiliriz. Örneğin bu sisteme güneş enerjisi de entegre edildiğinde yenilenebilir enerji oluşumu ve diğer hazır enerjiyi harcama açısından daha uygun maliyet tabloları oluşturmaktadır.

Sulu yerden ısıtma maliyeti için siz müşterilerimize şöyle bir ince noktadan bahsedeceğiz, yapılan ilk kurulum işlemlerinden sonra fatura maliyetleriniz eski dönemlerde ödediğiniz faturalara göre daha daha da düşecektir. Fiyat performans ve erişilebilirlik açısından diğer sistemlere göre farklılık ve avantaj sağlayan bu sulu yerden ısıtma sistemi diğer kullanıcılar açısından araştırılıp tercih edilmektedir. Sulu yerden ısıtma fiyatları tercih edilme ve fiyat teklifi alma aşamasında her ne kadar pahalı bir sistem olsa da, sağlığınız,ergonomik kullanım açısı ve faturalarınızdan yaptığınız tasarruf ile doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Yapmış olduğumuz sistemde suyun ortalama 30-40 derece civarında olması ev içerisinde faydalı bir ısıtma kurmak için yeterlidir ki buna istinaden eski tip sistemlerde kullanılan ısıtma dereceleri kimi sistemlerde 2/2,5 katına kadar çıkmaktadır.Eski tip sistemlere nazaran %50 ile %70 lik fayda sağlayan sulu yerden ısıtma sistemi aktif olarak ısıtma işlemini yapacak ve çalışacaktır.