Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul
 
  • 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma | Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri

Teknolojinin de gelişmesi ile beraber günümüzde akıllı ev sistemleri ve bu sistemlere entegreli yerden ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Yerdenisitma.org ve Abbass Mühendislik olarak her gün gelişen teknolojik gelişmeleri takip edip yılların bize vermiş olduğu tecrübeyi de arkamıza alıp müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Yerden ısıtma sistemlerini daha önceden işletmeler tercih ederken teknolojinin de ilerlemesiyle beraber ev ve villalarda da talep edilmeye başlanmıştır. Hal böyle olunca Sektöründe öncü olan markalar ile işbirliği yapıp müşterilerimize kaliteli ve uygun fiyat garantili hizmet sunmaktayız.

Günümüz şartlarına baktığımızda ülkemizde ve dünya'da en yüksek tüketilen ve gider kalemi en yüksek olan madde enerjidir. Hem küresel ısınma hem de dünya genelinde atılmış olan adımlardan dolayı enerji kaynakları her geçen gün azalmaktadır. Durum böyleyken bizler de artık enerji tüketimi az olan sistemleri müşterilerimize sunuyoruz. Bu tüketimi az olan sistemler arasında yerden ısıtmada bulunmaktadır. Yerden ısıtmayı tercih etme sebeplerinizde ana faktörü "enerji kaybı ve tüketimi fazla olmadan en yüksek faydayı sağlamaktadır."

Yerden Isıtma Nedir ?

Yerden ısıtma ev, villa ve işyerlerinde tercih edilen birden fazla montaj şekli bulunan bir ısıtma sistemidir. Isıtma sistemlerinde genel mantık şudur ki; " Isınan hava genleşir ve dolayısıyla yükselir." Isıtma sistemlerinde kullanılan iki farklı yöntem bulunmaktadır.
  • Elektrikli Isıtma Sistemi
  • Sulu Isıtma Sistemi
Bu iki sistem birbiri içerisinde değişken bir şekilde farklı farklı özellikler barındırmaktadır. Her iki sistemin olumlu ve olumsuz yöntemleri bulunmaktadır. Elektrikli yerden ısıtma sistemi tamamı ile elektrikten elde edilen enerji ile yapılmaktadır. Rezistans kablolar bu işlemin tüm yükünü taşımaktadır. Bir diğer yöntem ise Sulu yerden ısıtma sistemidir. Bu sistemde ise tamamiyle harici kaynakta ısıtılan su, zemine özenle döşenmiş boruların içerisinde devirdaim yaptırılarak ısının oda içerisinde belirli bir derecede kalmasını sağlamaktadır.Bu iki sistemde de ortak payda ikisinin de harcanan enerjiyi en aza indirip sistemden alınan performansı en yüksek düzeye çekmektir.

Yerden Isıtma Sistemleri Avantajları

Yerden ısıtma sistemleri, zemin betonu içerisinde yer alan borular ile ısı kaynağından almış olduğu enerjiyi yayarak dağıtıyor. Yerden ısıtma sisteminde ısı bütün bir döşeme sahasına yayılım gerçekleştiriyor. En ekonomik ısınmayı sunduğundan ötürü yerden ısıtma sistemleri avantajları bir hayli fazladır. Yandan radyatör sistemlerinde gerekli olan oda sıcaklığının sağlanması açısından kazan suyu sıcaklığının yetmiş – doksan santigrat dereceye ulaşımı gerekli görülüyor. Yerden ısıtma sistemlerinde kazan suyu sıcaklığının maksimum sıcaklık derecesi elli santigrat olarak belirlenmiştir. Bahsetmiş olduğumuz bu hususlara dikkat edilerek çalışmalar gerçekleştirildiği taktirde yerden ısınma sistemleri avantajları da beraberinde elde edilecektir.

Radyatör ile ısıtmada radyatör panellerinin sıcaklık dereceleri 55 – 60 santigrat dereceye kadar yükselme gösterebiliyor. Yerden ısıtma sistemi bazında konfor yüklü bir ısınma sağlanması için ve yerden ısıtma sistemleri avantajları elde edebilmek için zemin sıcaklığının 28 santigrat derece civarlarında korunmanın sağlanması önem arz ediyor.Bu sistemlerin entegrasyonunda yerdenisitma.org olarak sektöründe öncü ve teknolojik gelişmeleri adım adım takip eden firmaları tercih ediyoruz. Bunlardan bazıları ise şöyledir;
  • Rehau Yerden Isıtma
  • Danfoss
  • Wavin
  • Vatanpor
  • Buderus
  • Fraenkische
Sektöründe lider ve en yeni teknolojik sistemleri kullanan büyük firmalar ile çalışmaktayız. Aşağıdaki tabloda Yerden ısıtma fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve yaptırmak için tarafımıza geri dönüş sağlayabilir. Uygun fiyatlı Rehau yerden ısıtma çözümlerimize göz atabilirsiniz.

Avantajlar ile Konfor Sağlanıyor

Radyatörlü sistemlerde tavan ve ısıtıcıya yakın bulunan alanlarda oluşması yeteri düzeyde önlenemeyen faydasız sıcak hava bölgelerinin yerden ısıtma sistemleri ile tam anlamıyla yok edilebiliyor. Enerji tasarrufu da böylece sağlanmış oluyor. Aynı zamanda oda içerisinde radyatör ve benzeri ısıtıcılar bulunmadığından ötürü dilendiği taktirde dekor yapılma imkanını da kullanıcılarına sunabiliyor. Yerden ısıtma sistemi bulunan bir mekan içerisinde sıcaklık hem yatay hem de dikey eksende homojen dağılıyor. Bu da konforlu bir ortam sunuyor.

Daha pek çok avantajı bulunan yerden ısıtmalı sistemlerin titizlik ve dikkat isteyen çalışmalar gerektirdiğini de görmüş oluyoruz. Profesyonellik esaslarına uygun olacak şekilde çalışma isteyen ve sonucunda sunduğu avantajlar ile konfor sağlayan yerden ısıtma sistemleri, her yönden faydalı noktaları kullanıcılarına sunuyor. Siz de yerden ısıtma sistemleri avantajları yönünde eksiksiz bir faydalanma istiyorsanız bu yönde hizmetini müşteri memnuniyeti odaklı gerçekleştiren, kaliteden taviz vermeden hareket eden ve uzun süreli çalışmaların ardından tecrübesini diğer çalışmalarına da yansıtan bir firma ile iletişime geçebilirsiniz. Yerden ısıtma sistemleri, kusursuz çalışmaların ardından muhteşem tasarruflar sunuyor. Ekstra bir çaba gerektirmeksizin ısınma kolaylıklarını kullanıcılarına sunuyor.

Yerden Isıtma Fiyatları

Yerden ısıtma alanlardaki ısı kayıplarını, zemin betonunun içerisinde yer alan borular ile ısı kaynağından aldığı enerjiyi zeminin altına yayarak dağıtan, zemini ısıtan yani doğal olarak ortamın ısınmasını sağlayan ısıtma sistemleri olarak düşünülebilir. Türkiye’ de 80’ li yılların ardından bu uygulamaya geçilmiştir ve büyük avantajları da beraberinde getirdiği için sıklık ile tercih edilmeye de devam edilmektedir. Birçok metrekare yerleşme alanı yerden ısıtma aracılığı ile ısıtılmaktadır.

Yerden ısıtmanın pek çok alanda tercih edilmesine paralel olarak bu yönde hizmet verenlerde de artışlar görmek mümkün oluyor. Yerden ısıtma fiyatları da hizmetin kalite düzeyine göre farklılıklar gösterebiliyor. Yerden ısıtma fiyatları, kaliteden taviz verilmeden hizmet sunan firmalarda müşterileri zorlamayacak düzeye indirgenebiliyor. Ancak genel olarak yerden ısıtma fiyatları, özensiz ve titizlikten uzak çalışmaların gerçekleştirildiği firmalarda daha uygun düzeye çekiliyor. Yerden ısıtma hizmeti almak istiyor ve yerden ısıtma fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız öncelikli olarak iyi bir şekilde bu yönde araştırma yapmanız gerekiyor. Tecrübesini konuşturan ve profesyonel bir şekilde çalışma gösteren personelleri bulunan firmalar ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır. Tecrübesi bulunan yerden ısıtma firması yerden ısıtma fiyatları hususunda da sizlere bütün olanakları sunacaktır.

Yerden Isıtma Sisteminin Detayları

Yerden ısıtma sisteminde gerekli olan ısınma dereceleri bulunuyor. Bu ısınma dereceleri 40 – 50 santigrat derecelik ılık su ile sağlanmaktadır. Bu yönde gerekliliği bulunan birden fazla enerji ihtiyacını karşılıyor. Bu durum neticesinde de çok yönlü fırsatlar kullanıcılarla buluşuyor. Yerden ısıtma sistemi doğrultusunda homojen bir ısı dağılımı gerçekleştiği için üst düzey bir ısınma prensibine ulaşılmış olunuyor. Bakıldığı taktirde odalar arasında herhangi bir ısı farklılığı görülmeyecektir. Klasik olan ısıtma sistemlerine bakıldığında tavanda ısı birikmesinin mevcut olduğu görülür. Ancak bu sistemde tavanda ısı birikmesi durumu geçerliliğini korumuyor.

Yerden ısıtmanın detaylarına bakıldığında da görülecektir ki birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Bu da hayatınızı daha kolaylaştıracak, ısı farklılıklarının önüne geçebilecek bir sistemdir. Vakit kaybetmeden bu doğrultuda hizmetlerini sunan tecrübeli bir firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemleri Firmaları ve Yorumları

Yerden ısıtma sistemleri özellikle son zamanlarda pek çok birey tarafından tercih ediliyor. Sunuyor oldukları avantajlar neticesinde pek çok insanı cezbeden yönlere sahip yerden ısıtma sistemleri, ince ayrıntıları bünyesinde barındırdığı için alanında uzmanlaşmış olan firmalar tarafından uygulanması gerekilen sistemlerdir. Bu yüzden firma tercihinde bulunurken dikkatli davranmakta fayda olacaktır. Bunun için yerden ısıtma sistemleri firmaları ve yorumları yönündeki araştırmaların bir hayli fazla olduğu görülüyor. Yerden ısıtma sistemleri firmaları ve yorumları araştırmaları başarılı firma tercihi konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Yerden ısıtma sistemleri firmaları ve yorumlarına bakarken öncelikli olarak firmanın tecrübesine bakmanız gerekiyor. Sonrasında ise yorumlarda bulunan değerlendirmeleri dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Yerden ısıtma sistemleri firmaları ve yorumları ısıtma yönündeki elde edecek olduğunuz avantajların eksiksiz olmasına zemin hazırlayacak, daha sağlıklı çalışmaların ve profesyonelliğin kapılarını aralayacaktır.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Kısıtlama Var mıdır ?

Yerden ısıtma sistemlerinde kısıtlamaların olduğuna dair düşünceler bulunuyor. Ancak sanıldığının aksine bu sistemlere bakıldığı taktirde herhangi bir kısıtlamanın mevcut olmadığı görülecektir. Doğal taşlar, parkeler ve çeşitli fayans modelleri, parke gibi ahşap uygulamalar ve daha sayabileceğimiz farklı mermer çeşitleri de yerden ısıtma sistemlerinde uygulanabilecektir. Bu yönde dikkate alınması gerekli olan bazı hususlar vardır. Uygulamaya geçilmeden önce hangi zemine ne tür bir uygulamanın yapılmasının daha doğru olacağı iyi bir şekilde belirlenmelidir.

Başarılı belirlemelerin yapılması, proje aşamasında titiz bir çalışmanın gerçekleştirilmesi için bu yönde tecrübesi bulunan, yerden ısıtma sistemleri yönünde eğitimlerini tamamlamış olan personellerin hizmet vermesi önem arz ediyor. Durum böyle olduğunda uygulamalar daha doğru bir şekilde yapılacaktır. Uygulamanın ardından da herhangi bir problem yaşanmadan yerde ısıtma sistemlerinin imkanlarından ve avantajlarından faydalanma sağlanmış olunacaktır. Siz de eğer yerden ısıtma sistemleri yönünde kusursuz hizmet almak istiyorsanız ve kaliteli ürün kullanımları doğrultusunda hizmet almayı temenni ediyorsanız yerden ısıtma sistemleri firmaları ve yorumları yönünde detaylı bir araştırma yaparak isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İyi bir firma sizlere dilediğinizi sunacak projeler tasarlayacak, beklentilerinizi karşılayacaktır .